۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين
برگزاری اولین کارگاه آموزش سامانه اسکای روم
اولین کارگاه آموزش سامانه اسکای روم ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه در کلان منطقه آمایشی هشت در تاریخ چهارشنبه 98/9/13 ساعت 12 الی 14 در سالن اجتماعات ماهان واقع در مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار گردید.
در این کارگاه که برای اولین بار در سطح کشور با استفاده از سامانه جدید کلاس های آنلاین اسکای روم برگزار میگردد مباحث نظری و عملی برای استفاده از این سامانه توسط مدرسین ارائه شد.
 ابتدا مدیر مرکز آموزش مجازی توضیحاتی را در خصوص تاریخچه آموزشهای مجازی در دانشگاه برای حاضرین بیان کرده و در خصوص دلیل انتخاب سامانه اسکای روم نیز مطالبی ارائه نمود.
دکتر افشین صرافی نژاد در ادامه صحبت، ضمن معرفی برخی از ویژگیهای سامانه بر اهمیت تسلط اساتید و استفاده از شیوه های نوین آموزشی و بخصوص یادگیری الکترونیکی تاکید کرده و با ذکر چند مثال به ارزش صرفه جویانه و هزینه اثربخشی و مزایای استفاده از این روش های آموزشی اشاره کرد. دکتر صرافی نژاد سپس با ورود به یکی از کلاسهای مجازی تعریف شده در سامانه به ارائه توضیحاتی در مورد شیوه استفاده صحیح از این ابزار و سخت افزارهای قابل اتصال به آن پرداخت و ضمن معرفی این نرم افزار و امکانات کاربردی و نماهای مختلف آن، همزمان به سوالاتی که اساتید شرکت کننده داشتند پاسخ داد. پس از تنفس کوتاه، بخش کار عملی و استفاده مستقیم از سامانه در دو سالن کارگاه مرکز آموزش مجازی با تدریس و راهنمایی مهندس محمد قاسمی برای اساتید آغاز شد و بیش از یک ساعت ادامه یافت. کارشناس مسئول مرکز آموزش مجازی و مدرس همکار در این کارگاه، چندین امکان خاص سامانه از جمله تخته سیاه، تغییر وب کم و تنظیمات آن و نحوه تخصیص دسترسی به میکروفن و نقش های کاربران را به شرکت کنندگان توضیح داده و به رفع مشکلات عملی ایشان پرداخت. نحوه ی ارتباط استاد و دانشجو در سامانه اسکای روم، نحوه ورود به فضای کلاس درس و خروج از آن و توضیح سطح دسترسی اساتید و دانشجویان و نحوه ی بارگذاری مطالب در سامانه و سایر امکانات سامانه نیز از مواردی بود که توسط افراد تمرین شد و مهندس قاسمی نیز به ایشان نکات خاص را ارائه نمود. 
خاطرنشان می سازد که سامانه اسکای روم یک محصول دانش بنیان از یک گروه مهندس جوان ایرانی است که در سال رونق تولید، به ابتکار مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای اولین بار در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور راه اندازی و به بهره برداری رسیده است. دکتر صرافی نژاد، مسئول بسته توسعه آموزش مجازی کلان منطقه هشت در مورد این اقدام تأکید کرد که طبق تصمیمات متخذه، کلیه اعضای هیأت علمی دانشگاه های کلان منطقه هشت آمایشی و تمامی مراکز آموزشی، پژوهشی، درمانی، و علمی وابسته آنها می توانند با تکمیل فرم عضویت شخصی یا سازمانی به آسانی از طریق سایت مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این سامانه حساب کاربری داشته باشند و از امکانات آن برای اجرای وبینارها، تله کنفرانس، جلسات ژورنال کلاب یا کلاسهای مجازی همزمان بهره ببرند. 
این کارگاه که اولین دوره از این آموزشها بود، در هفته های آتی نیز تکرار خواهد شد و این امیدواری وجود دارد که در آینده نزدیک این سامانه به یکی از ابزارهای محبوب آموزشی اساتید تبدیل گردد.